W Muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie


    Rankiem 4 listopada goście Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej udali się do prastarego miasta Kalisza. W Bibliotece Publicznej odbyły się potyczki aforystów polskich i zagranicznych, których utwory zamieszczone zostały w wydanej z tej okazji książce. Następnie w Ratuszu Miejskim odbyła się promocja polsko-niemieckiej antologii „Jak podanie ręki”.


    Dalsza trasa poetyckiej przygody prowadziła do Russowa, do dworku, w którym urodziła się i przez wiele lat żyła Maria Dąbrowska. W jesiennej scenerii twórcy z wielu krajów świata mogli pooddychać atmosferą „Nocy i dni” wśród przyrody eleganckiego parku oraz podczas oglądania pamiątek po pisarce. A potem do starego dworku wkroczył XXI wiek – to Edyta Kulczak prezentowała swoją najnowszą książkę – tomik poetycki pt. www.john. Pierwsze pytanie, jakie zadano poetce brzmiało: Czy gdyby nie było internetu, nie byłoby książki? Rozmowa o tomiku to konwersacja poetki i autora okładki – artysty malarza Andrzeja Hamery. Zdradzili oni kulisy ich współpracy twórczej przy realizacji projektu wydawniczego, wymieniali opinie na temat rozumienia idei tomiku i jego głównych sensów. Edyta Kulczak odczytała kilka wierszy, w tle towarzyszyły jej zaprezentowane specjalnie przy tej okazji w Russowie obrazy artysty.
   

http://www.zlpwlkp.pl/?p=1886

 

    Międzynarodowa Konferencja Poetycka

 

     

        Festiwal Krótkich Form Literackich – Pałac Działyńskich, Sala Malinowa

 

    Nowy tomik

 

 

       Poznańskim targiem

 

Haiku i aforyzm

na Międzynarodowych Targach Poznańskich

By poezja stała się pasją

W piątek 12 maja poezja zagościła na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Z okazji wydarzenia „Viva Seniorzy” Fundacja Pomocy Ludziom „Jest Nadzieja” zorganizowała warsztaty poetyckie, które prowadzili poeci z Poznania – Edyta Kulczak i Tomasz Kruczek. Przez ponad godzinę w Sali Czerwonej opowiadali oni o tajnikach poezji, konstrukcji podmiotu lirycznego, sposobach tworzenia. Nad rozległym, nie kończącym się tematem, a także nad pasją prowadzących i zaciekawieniem uczestników, zapanował konkretny temat spotkania – „Omówienie sposobów tworzenia krótkich form literackich – haiku i aforyzm.” Seniorzy z uwagą wysłuchali wiadomości o historii i pochodzeniu gatunku, uczyli się wyznaczników trudnej sztuki konstruowania tych miniaturowych form literackich (nawet, jak najpilniejsi uczniowie, robili notatki), by przejść do zasadniczej i najbardziej atrakcyjnej części – wysłuchania utworów napisanych przez znanych twórców gatunku, a następnie spróbować stworzyć pierwsze własne dzieła. Potem czytanie i omawianie utworów zgromadzonych gości.

 

 

     

        Antywalentynki 2017

 

 

  

Do góry